• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna cześć Europy zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo wspaniałych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna Europa także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

1. Sprawdź tutaj

2. Przeczytaj więcej

3. Zobacz szczegóły

4. Przeczytaj to

5. Kliknij dla szczegółów

Categories: Rekreacja

Comments are closed.